Європейський Суд визнав мораторій законним!!!

Захист Рідної Землі

Хибнокомпетентні псевдоексперти та інші продажні прислужники олігархату і корпорацій поширюють такий Фейк №1 про рішення ЄСПЛ у справі "Зеленчук і Цицюра проти України", яким ніби то визнано мораторій незаконним.

Такі заяви ми зустрічаємо не лише у Фейсбуці, а й у популярних виданнях і виступах відомих публічних осіб. Однак проста перевірка тексту рішення говорить про прямо протилежне:

Європейський суд із прав людини вважає мораторій законним і таким, що не порушує Конвенції,- "107. Таким чином, Суд вважає, що обмеження, установлені стосовно здійснення прав заявників, відповідали вимозі "законності", властивій статті 1 Першого протоколу до Конвенції".

Далі ще краще: Суд підкріплює обґрунтування мораторію цілями, які притаманні також обмеженням, установленим в інших країнах,- "108. …Суд вважає, що рішення національних органів про те, що подовження мораторію на продаж земель слугувало цим цілям (уникнути обезземелення та зубожіння сільського населення), не можна вважати "явно необґрунтованим".

При цьому Суд повідомляє,тщо він узагалі не уповноважений судити про правомочність держави встановлювати мораторій,- "110. Суд указує, що його роль у принципі не полягає у вирішенні питання про те, чи повинна держава, яка вирішила передати приватним особам землі, що раніше належали державі, дозволити після цього новим власникам продавати їх і на яких умовах".

Таким чином, ЄСПЛ прямо визнає законність мораторію, його відповідність Конвенції та право держави самій визначати обмеження прав власності щодо безоплатно переданого нею майна. Європейський суд бачить порушення прав заявників лише в тому, що вищі чини держави неодноразово обіцяли скасувати мораторій, чим викликали виправдані очікування власників, у яких останні були обдурені. Таким чином, права заявників порушив не мораторій і не ті, хто його встановив, а ті, хто обіцяв його скасувати. "147. ...на заявників... була покладена ноша неспроможності органів влади слідувати встановленим ними самими цілям...".

Суд прямо вказує, що він "не може підмінити її (держави) власне рішення з приводу того, чи буде доцільним існування ринку землі".

Звучали заяви деяких експертів про те, що Суд наказав Україні скасувати мораторій і впровадити ринок землі. Як бачите, це також є абсолютною брехнею : "150. Рішення Суду не слід розуміти як таке, що зобов'язує невідкладно ввести необмежений ринок земель с/г призначення в Україні".

Наведено цитати з рішення, які можна легко перевірити.

125