Віктор Шишкін: Висновок щодо Указу № 124/2021 президента Зеленського

Оборона країни

Висновок щодо Указу № 124/2021 президента Зеленського

Антиукраїнський Президент Зеленський вперто іде до своєї цілі – ліквідації Конституційного Суду України, як останнього органу легального спротиву його злочинної політики щодо продажу природно-територіальної основи Українства – Української ЗЕМЛІ. При всій моїй ідеологічній і політичній упередженості щодо суддів Конституційного Суду України О. Тупицького і О. Космініна, які були призначені на ці посади президентом-зрадником Януковичем, я вважаю, що указ президента Зеленського № 124/2021 від 27 березня 2021 року є не лише антиконституційним, а й юридично-шкідливими для подальшого існування правової системи України, яку він (Зеленський) руйнує, як правову основу нашої державності, перетворюючи державний устрій в неправовий і недемократичний. В нас не абсолютна монархія періоду раннього середньовіччя. В нас парламентська Республіка, в якій основою для діяльності всіх носіїв політичної влади є Конституція України !

Згідно з Конституцією України всі органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина 2 статті 19). Додатково звертаю увагу – ЗОБОВ’ЯЗАНІ, а не можуть, тобто має місце імператив, прямий примус до відповідної поведінки. Крім того, відповідно до приписів статті 106 Конституції України президент України має лише ті повноваження, які йому безпосередньо визначені Конституцією, що підтверджено додатково кількома рішеннями Конституційного Суду України усіх трьох скликань (послідовна тяглість позиції). Конституція не містить такого повноваження у президента України як скасування указу будь-якого президента, навіть свого указу. Така конструкція поведінки уберігає від нормативного хаосу і правової невпевненості. За доктриною, яку вироблено Європейським судом з прав людини, правова впевненість є однією із ознак верховенства права. Тобто Зеленський замахнувся ще і на статтю 8 Конституції України.

Укази, які видає Президент України поділяються на 2 групи:

• нормативно-правового спрямування, тобто ті, якими унормовуються певні правовідносини через встановлення регулятивних і зобов’язальних норм;

• індивідуального спрямування, тобто ті, які стосуються статусу конкретної персони – про: призначення на посаду, нагородження, присвоєння звання (військового, спеціального…) тощо.

Президент напряму укази не скасовує. Якщо виникає потреба у новому регулюванні правовідносин і у зміні регулятивних норм, то вже є усталена юридично-технологічна конструкція – указом вносяться зміни в старий указ або видається зовсім новий указ з установленням нових норм, а попередній указ визнається таким, що втратив чинність. Аналогічна практика із законами, які приймає Верховна Рада України. Укази індивідуального спрямування взагалі не скасовуються. Вони можуть бути визнані судами не конституційними або не законними. Навіть у випадках засудження особи, яка має, наприклад, вище військове чи спеціальне звання, яке присвоїв президент, то суд вироком позбавляє засуджену особу такого звання на основі норм Кримінального Кодексу України, але це не стосується указу.

Указ президента О. Зеленського № 124/2021 від 27 березня 2021 року є завуальованим звільненням суддів Конституційного Суду України. Порядок і підстави увільнення суддів Конституційного Суду України від посад визначено Конституцією України і в актах про їх увільнення з посад зазначаються підстави, які передбачені виключно статтею 149-1 Конституції України, а ні чим іншим. Зеленський, не треба вам займатись маніпулятивною псевдо творчістю, ви не у своєму 95 кварталі. Ваш обов’язок займатись ФРОНТОМ, і не розчищайте собі шлях для зрадницького продажу Української ЗЕМЛІ, бо ви за це сядете на лаву підсудних разом з вашою шайкою у парламенті.

Громадянин Зеленський вже є порушником приписів Конституції України, узурпатором державної влади і його дії, що відображені в Указі № 124/2021 від 27 березня 2021 року належить кваліфікувати відповідно до норм Кримінального Кодексу України: стаття 376 (втручання в діяльність судових органів); стаття 356 (самоправство); стаття 364 (зловживання владою або службовим становищем); стаття 362-2 (зловживання впливом).

Судді Конституційного Суду України, ви маєте визнати неконституційним цей ідіотський Указ, бо завтра до влади прийдуть інші політичні сили і по прокладеному Зеленським шляху (прецеденту) поскасовують Укази Зеленського про ваше призначення, а маніпулятивно видумати для вас підстави звільнення через юридичні викрутаси можна будь-коли.

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД, лише ти є НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ (частина 2 статті 5 Конституції України) і лише ти можеш врятувати себе і Україну від хаосу і пітьми, в яку нас поступово та вперто втягує антинародна влада.

Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду України у відставці,

перший Генеральний прокурор незалежної України