Принципи Народного Трибуналу

Народний Трибунал

Принципи Народного Трибуналу

Принцип І

Будь-яка особа, яка чинить діяння, що визнається злочином відповідно до українського законодавства, або міжнародного права, - несе відповідальність і повинна понести покарання.

Принцип ІІ

Той факт, що українське законодавство не встановлює покарання за діяння, що визнається злочином проти Українського Народу відповідно до міжнародного права, не звільняє особу, яка вчинила це діяння, від відповідальності.

Принцип III

Той факт, що особа, яка чинила діяння, що визнається злочином відповідно до міжнародного права, діяла як глава держави або відповідальний державний чиновник, не звільняє її від відповідальності.

Принцип IV

Той факт, що діяння, що визнається злочином відповідно до міжнародного права, було скоєне в результаті виконання службового наказу чи розпорядження, не звільняє особу, що його вчинила, від відповідальності, якщо для неї свідомий вибір фактично був можливий. Цей принцип може бути перефразований наступним чином: “Не є прийнятним виправданням для обвинуваченого факт, що він просто виконував накази свого керівництва.”

Принцип V

Будь-яка особа, яка обвинувачується у вчиненні злочину проти Українського Народу, має право на справедливий судовий розгляд на підставі фактів і права.

Принцип VI

Злочини, які караються за міжнародним правом:

1. Злочини проти миру:

планування, підготовка, розв'язання або ведення агресивної війни або війни в наслідок порушення міжнародних угод та договорів;

участь в загальному плані або змові, спрямованих на здійснення будь-яких з дій, згаданих вище.

2. Військові злочини:

Порушення законів та звичаїв війни і, в тому числі, але не виключно, вбивство, жорстоке поводження чи передання в рабство чи інші подібні дії щодо цивільного населення окупованої території, вбивство чи жорстоке поводження з військовополоненими або особами, які знаходяться в морі, вбивство заручників або розграбування державного або приватного майна, безглузде руйнування міст і сіл або їх розорення, що не виправдовується військовою необхідністю.

3. Злочини проти людства:

Вбивство, винищування, поневолення, депортація та інші нелюдські акти, що здійснюються щодо цивільного населення, або переслідування за політичними, расовими або релігійними мотивами, якщо такі дії мають місце при вчиненні будь-якого злочину проти миру або якого-небудь військового злочину, або у зв'язку з такими.

4. Геноцид – як особлива форма злочину проти людства, що характеризується найбільшим ступенем суспільної небезпеки.

Геноцид - діяння, умисно вчинене з метою повного або часткового знищення будь-якої національної, етнічної, расової чи релігійної групи шляхом позбавлення життя членів такої групи чи заподіяння їм тяжких тілесних ушкоджень, створення для групи життєвих умов, розрахованих на повне чи часткове її фізичне знищення, в тому числі і внаслідок прямого чи прихованого викрадення національного багатства, скорочення дітонародження чи запобігання йому в такій групі, або шляхом насильницької передачі дітей з однієї групи в іншу.

Діяння геноциду можуть бути як прямими, так і прихованими.

Прихований характер геноциду жодним чином не зменшує кримінальну відповідальність осіб, що причетні до вчинення даного злочину.

Принцип VII

До компетенції Народного Трибуналу належать діяння, що містять ознаки злочинів перерахованих у Принцип VI та які спрямовані проти всього Українського Народу або його окремих частин.

Принцип VIII

Покарання за злочини, передбачені Принципом VI, та вчинені проти Українського Народу є невідворотним, екстериторіальним та може бути відтермінованим у часі.

Всі майнові стягнення щодо злочинців, винуватих у злочинах, передбачених у Принципі VI, та вчинених проти Українського народу або його окремих частин, здійснюються виключно на користь всього Українського Народу.

Майно, здобуте злочинцями, винуватими у злочинах, передбачених Принципом VI, включно із таким майном, що оформлене на родичів, друзів або сторонніх осіб злочинців, отримане з будь-якою допомогою або сприянням вказаних злочинців, підлягає стягненню на користь Українського Народу. Відносно цього майна діє презумпція винуватості, а доведення правомірності походження цих майнових прав є правом відповідних осіб.

Принцип ІХ.

Співучасть у вчиненні злочинів, передбачених у Принципі VI, та спрямованих проти Українського Народу або його окремих частин, є злочином проти Українського Народу.

Пом’якшення покарання за злочин можливе виключно у випадках активної, дієвої та ефективної допомоги Народному Трибуналу у розслідуванні та викритті даних злочинів.

Принцип Х

Народний Трибунал є інститутом українського громадського урядування.

Адміністративна та судова частини Народного Трибуналу формуються за суспільною ініціативою виключно з числа активних відповідальних українських громадян, що володіють відповідними необхідними фаховими навиками та знаннями.